Body ostali doma

Domáci proti súperovi z dolnej časti tabuľky vydreli tri body a upevnili si druhú priečku tabuľky. Od začiatku to nebol oku lahodiaci futbal.

V. Opátske – Sabinov 2:1 (1:0)

Domáci proti súperovi z dolnej časti tabuľky vydreli tri body a upevnili si druhú priečku tabuľky. Od začiatku to nebol oku lahodiaci futbal, aký dokážu ukázať zverenci trénera Karola Kisela. Aj keď mali častejšie loptu pod kontrolou nevyvarovali sa množstvu chýb v rozohrávke. Ani súper nebol smerom dopredu nebezpečný a tak sa hralo skôr medzi šestnástkami. Pozornosť hosťujúceho brankára ako prvý vyskúšal hlavičkou Haluška, neskôr Zeherovu prízemnú strelu Huba vyrazil nohou. Ani ďalšie pokusy hostiteľov si nenašli cestu do súperovej siete. Až v závere prvého dejstva sa nemýlil z pokutového kopu Urban. Na jeho umiestnenú strelu k pravej žrdi si brankár Huba siahol, ale tá skončila za jeho chrbtom. V úvode druhého dejstva domáci nechali priestor  viac priestoru a doslova si pýtali gól. Hostia prvú asi v päťdesiatej minúte nevyužili, ale a osem minút neskôr už Rokošný prekonal Pellu. V predchádzajúcich troch dueloch sa obaja súperi rozišli zmierlivo a zdalo sa, že aj štvrté sa skončí remízou. Sabinovčania bránili výsledok 1:1, čím sa dostali pod veľký tlak domácich, ktorí mali niekoľko šancí, avšak ujala sa až posledná v nadstavenom čase. Na zadnej žrdi si počkal na presnú loptu od Kisa Bandžuch a hlavou po druhý raz prekonal Hubu. Najlepší strelec nášho celku mal prsty v oboch góloch, keď pri prvom bol faulovaný v pokutovom území a druhý dal. Bol to jeho 17-ty v tejto sezóne.

Góly: 43. Urban (z 11m), 90. + Bandžuch - 58. Rokošný, ŽK. Janiga, Bašista. R: Maličký, D: 200. V. Opátske: Pella – Pilipčuk, Ilinjo, Majný,  Vilčko – Boňko, Urban, Bandžuch, Kis, Zeher (67. Pach), Haluška.  Sabinov: Huba - Lukáč, Janiga, Andračšík, Bašista, Fekete, Rokošný, Strelec, Palčo (71.Galeštok), Ľ. Kolpák, Tomaško.