Vranov neodklial gólové suchoty

Súboj dvojice mužstiev z čela tabuľky priniesol rušný futbal.

KOŠICE. V prvom dejstve mali viac z hry hostitelia, ktorí súpera zatlačili a donútili k chybám v defenzíve. V druhom sa hra vyrovnala, hostia pridali, ale v koncovke sa strápia, čo sa ukázalo aj v tomto stretnutí. Už viac ako dvesto minút nedali Vranovčania gól, a tak sa niet čo čudovať, že majú až jedenásty najlepší útok zo štrnástich celkov. Vyšnému Opátskemu patrí druhé miesto, avšak v tomto stretnutí mu chýbala dvojica najlepších strelcov – Zeher a Bandžuch, ktorých trápia svalové zranenia.

Už v Stropkove sa do streleckej listiny zapísal Martin Haluška, ktorý aj tentoraz strelil rozhodujúci gól. Účet si mohol otvoriť už v piatej minúte, avšak z päťky trafil brvno. O päť minút neskôr už svoj prienik z ľavej strany premenil. V jarnej časti tak Opátske stále neprehralo a na konte má len jednu remízu.

„Som rád, že v tíme panuje dobrá atmosféra a chlapci chcú víťaziť. Potvrdil to aj súboj s Vranovom, ktorý bol nepríjemný, mal dynamické veci, ale dobre sme zahrali aj takticky a nepustili sme ho k ničomu. Dôležité bolo, že sme dali gól a mohli hrať pokojnejšie. Z našej strany bol výkon v prvom polčase lepší, v druhom súper ožil, ale na chlapcoch bolo cítiť, že tesný náskok chcú udržať. Hostia mali šancu na vyrovnanie po štandardnej situácii, ale na druhej strane my sme nastrelili brvno aj ľavú žrď. Domnievam sa, že sme ukázali viac chuti po víťazstve a tri body sme si zaslúžili,“ povedal kormidelník domácich Karol Kisel.

Dvojica zranených strelcov mu narobila vrásky na čele, avšak teší sa z toho, že góly dokážu strieľať aj ďalší hráči.

„Môže nás to tešiť, že ťarcha gólov nie je na jednom či dvoch hráčoch. Bol by som rád, ak by to sypalo nielen Haluškovi, ale aj ďalším, ktorí majú predpoklady rozhodovať stretnutia.“

Strelecky sa trápia

Vranovčania ukázali sympatický výkon, avšak chýbalo mu potrebné korenie.

Po nečakanej domácej prehre s Plavnicou sa chceli herne aj gólovo rehabilitovať na ihrisku druhého celku, avšak ten ukázal svoju vnútornú silu a vylepšil si vzájomnú bilanciu.

„Opäť sme sa nevyvarovali individuálnych chýb. Pred zápasom sme si niečo povedali, avšak na ihrisku to už neplatilo. Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane, inkasovali sme rýchlo gól a nechýbalo veľa, mohli byť dva. Domácim sme nechali veľa priestoru, čo využili, vyhrávali osobné súboje a mali viac z hry. V druhom polčase sa to trocha zmenilo, mali sme dve šance, domáci Turczyk trafil žrď. Takéto zápasy zvyknú byť o jednom góle. Žiaľ, my sme ho nedali a hovoriť o tom, že ak by bolo 1:1, duel mohol mať iný priebeh, je zbytočné. Škoda, že hráči nepristúpili lepšie k povinnostiam, lebo sme vedeli, že hráme s druhým celkom tabuľky, ktorý má svoju hernú silu a body nerozdáva. Vieme, kde nás tlačí topánka, chlapci musia hrať koncentrovane celý zápas a nie len jednu časť,“ konštatoval tréner Vranova Emil Sudimák.