Hajovský: „Úspešnú sériu chceme ťahať čo najdlhšie...“

Len máloktoré treťoligové mužstvo sa môže pochváliť, že má dvojicu vyrovnaných brankárov. V našom celku pôsobí dvojica Stano Pella a Igor Hájovský, ktorého chuť zostať v tretej ligy zaviala z Vysokých Tatier práve na Vyšné Opátske. Svojho času obliekal dresy viacerých klubov, no spomenúť môžeme košickú Lokomotívu, Sp. N. Vsi, či legionársky chlebík v susednom Poľsku. Pred dvomi rokmi reprezentoval Slovensko v kvalifikácii amatérskych futbalistov na UEFA Regions cup. V tomto výbere mohli nastúpiť iba hráči, pre ktorých je futbal radosťou a nie prácou.

Ako si spomínaš na príchod na Opátske?

„Všetko sa to udialo rýchlo. Po vypadnutí Vysokých Tatier ma kontaktoval Pali Turczyk. Potešilo ma to, lebo som chcel zostať chytať v tretej ligy. Bola to pre mňa aj výzva a tak som zakotvil v tomto klube.“.

Ani jeden z brankárov nie je jednotkou...

V jesenej časti nám povedal tréner skôr kto pôjde do bránky, teraz to funguje trocha ináč. So Stanom nemáme problém, obaja sa snažíme pripraviť tak, aby hoci kto mohol nastúpiť na majstrovský zápas. Pomáhame si počas tréningov a podporujeme aj počas zápasov.“

Naposledy si vychytal nulu v Snine.

Nebola to len moja zásluha, ale celého mužstva, ktoré si dobre plnilo defenzívne povinnosti. V prvom polčase mali hostia niekoľko príležitosti, no v druhom sme už boli lepším celkom a zaslúžene vyhrali. Obaja brankári sme radi, že inkasujeme málo gólov. Je to vizitka celého mužstva.“

Čo pre teba znamenala účasť v amatérskom výbere Slovenska.

Snom každého hráča je obliecť si reprezentačný dres. Podarilo sa mi to na amatérskej kvalifikácii a mohol odchytať všetky zápasy. Bola to čerešnička na mojej hráčskej torte, ale verím že nebola poslednou. Iste na repre úrovni to nebude, ale na klubovej by sa to mohlo ešte podariť.“

Dnes hostíme Sabinov a na diaľku bojujeme o druhú priečku.

„Ideme od zápasu k zápasu a nechceme si pripúšťať, že hostíme celok z druhej polovice tabuľky. Ťaháme peknú sériu bez prehry, vieme, že sa raz skončí, ale iste nie do konca sezóny. Skončiť na druhom mieste by bol pre nás úspech, ale pred nami je ešte niekoľko prekážok, ktoré musíme zvládnuť, aby sme mohli konštatovať, že sezóna bola úspešná.“

Fotogaléria k článku

Hajovský: „Úspešnú sériu chceme ťahať čo najdlhšie...“